Zmiany w Aplikacji OSK

Zmiany w Aplikacji OSK

Robimy wszystko, by aplikacja Kalendarz Kursanta swoją funkcjonalnością zadowoliła naszych klientów.
Dlatego tez w ostatnich 24h wprowadziliśmy poprawki i udoskonalenia, o których informujemy w pierwszej kolejności naszych użytkowników.
Bardzo cenimy sobie komentarze i wskazówki naszych klientów. Aplikacja jest stworzona dla was.

Wprowadzone Unowocześnienia:

1. Zmiana sposobu, w jaki wyświetla się kalendarz ucznia (logowanie ucznia). Wprowadziliśmy poprawkę w sposobie wyświetlania się okienka godziny. Stare okno wyświetlało imiona i nazwiska osób, które zarezerwowały lekcje nawet na profilu kursanta. Nowe poprawione okno wyświetla zajęcia zarezerwowane na szaro wyłącznie z informacją „zajęte” i skupia się wyłącznie na lekcjach zarezerwowanych przez zalogowanego ucznia i na godzinach wolnych. Podkreślę ze kalendarz instruktora i administratora nie uległ zmianie. Oni dalej widza osoby, z którymi będą jeździć. (zdjęcie w załączniku).

2. W niektórych kontach zauważyliśmy ze jeśli pierwszy zapisany instruktor ma te same detale logowania co Administrator szkoły, wtedy system zmieniał jego informacje logowania myśląc, że nowy zarejestrowany wpis instruktora jest też administratorem. W efekcie Admin miał problemy z logowaniem używając oryginalnego hasła -To zostało poprawione w dzisiejszym uaktualnieniu.

3. Polityka prywatności została rozpisana, by w szczególności zdefiniować jakie pola i dlaczego ich potrzebujemy do tego by, aplikacja działała sprawnie.

4. Powiadomienie Emilowe wysyłane do kursanta lub instruktora po założeniu konta.
„E-maile wysyłane do kursantów po utworzeniu profilu nie powinny zawierać informacji na temat hasła logowania.
Jako szkoła chcemy i musimy być 1-wszym kontaktem z naszymi kursantami. Powinni do nas zadzwonić jak chcą zalogować się na aplikacji szkoły” — Pan Wojciech. Zmieniona wiadomość informująca o założeniu konta i kontakcie z OSK została wprowadzona.

Poprawki:

1. Poprawiliśmy niektóre pola i sposób wyświetlania na telefonach. Dodając powiadomienia, w których informujemy użytkownika np. o przytrzymaniu godziny 2 sekundy na niektórych urządzeniach mobilnych w celu zaznaczenia dodania lekcji. Poprawka ta musiała być dodana, ponieważ przy przewijaniu ekranu na komórce kalendarz myślał ze użytkownik chce dodać nową lekcję, a nie przewinąć widok.

Planowane Udoskonalenia:

1. Sugestia o usunięciu numerów telefonów z profilu instruktora została zaproponowana by uściślić prawa ochrony danych osobowych. Ze swojej strony chcemy, żeby komunikacja pomiędzy kursantami a szkoła odbywały się na poziomie Właściciel szkoły < — > Uczeń. Żeby instruktor kontaktował się s kursantem będzie musiał zapytać właściciela o dane kontaktowe.

2. Propozycja limitu rezerwowanych godzin dla kursantów została przedstawiona przez Pana Piotra. Powód – nie chcemy żeby jeden kursant rezerwował cały tydzień jazdy nie pozwalając innym uczniom uczyć się w tym samym tygodniu. W tym celu stworzymy pola limitu w oknie edytowania kursanta. Będzie można tam wybrać limit dla każdego profilu, który będzie liczony w okresach tygodniowych.

3. Nieregularne godziny jazdy. Pracujemy przy ulepszeniu w którym instruktor będzie mógł zaznaczyć palne i niepełne godziny w swoim kalendarzu. Mam namyśli okno lekcji które można ustawić dowolnie od 30 min i manipulować nawet do minuty (przykład 1h 25min). Pamiętać jednak proszę o liczniku zajęć który musi zostać zmodyfikowany w tym samym czasie by proprawnie sumował ilość wolnych i zarezerwowanych godzin. Nad tym właśnie pracujemy.

Jeśli macie jakieś pytania lub propozycje prosze piszcie na nasz email info@kaledarz-kursanta.pl

Dziękujemy