OSK Terminarz 2021

OSK Terminarz 2021

Kochani,
Zamykamy rok kalendarzowy 2020 z kilkoma ważnymi zmianami.
Poniżej znajdziecie listę udogodnień nad którymi pracowaliśmy w Listopadzie. Kolejne aktualizacje planowane są na okres poświąteczny.

A tam, między innymi:

świetne rozwiązanie do zapisywania lekcji na które zabieramy 2 kursatów !

przyspieszenie liczenia i ładowania się profilów !

Pamiętajcie jeśli macie jakieś pytania lub propozycje systemowe służymy pomocą.


zakres pracy terminarz

Godziny Pracy Instruktora

Już dzisiaj logując się na profilu jako instruktor możesz nawigować do witryny Ustawienia. Tam w automatycznym połączeniu ze swoim profilem możesz ustawić godziny pracy a tym samym zmniejszyć lub zwiększyć zakres wyświetlania się kalendarza, także dla swoich kursantów! Dla przykładu jak instruktor ustawi sobie zakres pracy od 7:00 do 16:00, to w ten sam sposób wyświetli się widok na kalendarzu jego kursanta. Wiec optymalizujemy widok nie tylko dla siebie, ale wszystkich obserwujących twój profil. Ustawione godziny możecie zawsze podejrzeć z profila instruktora. Administrator/Właściciel będzie widział godziny swoich instruktorów w panelu głównym. Jeśli nie ustawili oni żadnych godzin wyświetlone zostaną godziny standardowe od 5:00 do 23:00. Drodzy Instruktorzy – „Proszę Pamiętać” ze jeśli zmieniamy zakres wyświetlania się godzin niektóre lekcje które zapisane były, poza zakresem pracy zostaną ukryte (NIE usunięte). Proszę jednak się nie obawiać, widoczne one będą dalej z widoku miesiąca lub w historii jazdy.


terminarz statstyki

Statystyki ucznia bezpośrednio w Kalendarzu

Instruktor, logując się na swój profil, widział listę swoich kursantów, a dokładniej mówiąc listę kursantów, która została mu przypisana. Tam mógł zobaczyć ich statystyki jak karnet, limit tygodniowy czy limit dzienny. Trafną uwagą, którą podzielili się z nami OSK Plus (pozdrawiamy 🙂 ) jest to, że w momencie, gdy instruktor rezerwuje lekcje kursantowi, często musi wyjść z kalendarza, żeby zobaczyć czy przekroczy jego karnet lub limit. Jak wiemy, profile instruktorów czy administratora nie mają blokad tak jak profile uczniów. To nie oznacza z ich nie widza… Od dzisiaj podczas przyciśnięcia lekcji, która ma już ucznia, zobaczycie jogo wszystkie statystyki. Mamy nadzieje, że usprawni i przyspieszy to nawigacje i dokonywanie wpisów.


limity terminarza osk

Przeniesienie wyświetlania się limitów

By bardziej wyklarować wyświetlanie się kursantów w liście głównej, przenieśliśmy sposób wyświetlania się limitów. Limity kalendarza znajdziecie teraz pod detalami kursanta, a nie jak poprzednio pod zdjęciem profilowym. Są one teraz dokładniej opisane.


terminarz osk menu

Proste opcje kalendarza

Do tej pory „drukuj” i „do profilu” przycisk znajdowały się na kalendarzu w prawym górnym rogu. Dzisiaj te przyciski znajdują się w tym samym miejscu, ale pod wspólnym przyciskiem menu kalendarza. Wszystko po to by widok terminarza był bardziej czytelny a samo menu pozwoliło nam umieszczenie dodatkowych opcji w przyszłości.