Opcja Dostępności Kursanta

Opcja Dostępności Kursanta

Nowa funkcja kalendarza to niezwykle istotny dodatek, zwłaszcza dla tych szkół które wpisy do terminarza instruktora dokonują z pozycji administratora lub instruktora. Jeśli lekcje w twoim kalendarzu są w większości wpisywane przez OSK. to to rozwiązanie będzie kluczowe do ułatwienia ci pracy.Jeśli wolisz obejrzeć wideo to tutaj znajdziesz link do Dostępność Kursanta na naszym YouTube.

Co należy zrobić, by uruchomić opcje Dostępność kursanta?

W panelu Admin w opcji Ustawienia należy aktywować tą funkcje, która widnieje pod opcją numer 9. By uruchomić należy wybrać „Tak Włącz” i wcisnąć czerwony przycisk „Zapisz” by zapisać nowe ustawienia.

Jak system reaguje na zmiany?

Po zapisaniu ustawień w panelu kursanta na portalu jak in na aplikacji mobilnej pokaże się dodatkowa sekcja. To tutaj wasz kursant będzie mógł zobaczyć jak wpisana jest dostępność. Jeśli pole danego dnia jest puste, system automatycznie KK przypisze „Cały Dzień” czyli nasz kursant jest dostępny cały dzień.

Aby wprowadzić zmiany kursant powinien wcisnąć przycisk Zmień. Po wciśnięciu system przełączy go do widoku gdzie będzie w stanie zmienić opis każdego dnia z osobna. Operacja ta może być przeprowadzana wielokrotnie na bieżąco sygnalizując szkole swoja dostępność.

dostep kursanta

Czy admin może zmienić dostępność kursanta?


Ta sama funkcja zmiany dostępności dysponuje OSK.! Administrator szkoły również może zmienić lub wpisać dostępność wszystkim kursantom w jego szkole. Należy wybrać ucznia i przejść do edycji jego profilu. Opcja dostępności pokaże się na samym dole detali kursanta.

kalendarz dostep edytuj

Czy Instruktor tez widzi ta opcje?

Dostępność kursanta jest widziana nie tylko z pozycji admina, ale ta sama opcje posiadają instruktorzy, którzy widza dostępność wszystkich swoich kursantów.

kalendarz dostep tydzien

Najważniejszy jest Kalendarz!

Najważniejszą jednak funkcja naszego dodatku jest możliwość podglądu dostępności wpisu bezpośrednio z kalendarza. Nie wychodząc z wpisów, wystarczy wygrać okienko czasowe i wcisnąć jedna z opcji gdzie lekcje wpisujecie dla kursanta. Podgląd dostępności pokaże się zaraz pod polem wyboru kursanta.

Opcje dostępności można wyłączać i włączać dowolna ilość razy. Zmiany wprowadzane są dla całej szkoły jednocześnie.

Obejrzyj wideo: https://youtu.be/7ocnUNf2Qgk

dostep w kalendarzu