Kalendarz OSK – Dzienny Limit Lekcji.

Kalendarz OSK – Dzienny Limit Lekcji.

Dzienny Limit

Moi drodzy z przyjemnością przedstawiam wam funkcje, o której większość z was pytała już od jakiegoś czasu. Z nasze strony największą trudnością w tworzeniu tej opcji było to, by nie kolidowała ona z istniejącym limitem tygodniowym.

Większość szkół na kalendarzu używa naszego limitu tygodniowego, więc prace trwały nad tym, aby oba limity mogły działać jednocześnie.


dniowy limit lekcji

Jak ustawić

Limit dniowy działa na tej samej zasadzie jak limit tygodniowy. Ustawiamy go indywidualnie dla każdego kursanta. Jeśli nie chcemy z niego korzystać, po prostu nie ruszamy tego okienka i system przypisze właściwość “Bez Limitu”. Limit dniowy tak jak tygodniowy znajdziecie na liście kursantów, jak i na każdym indywidualnym profilu.

Nie zapomnieliśmy też o naszej funkcji recepcja, w której również znajdziecie nasze limity.

limit dzien lista

Jak stosować

Pamiętajmy, że, wasi kursanci mają dostęp do dwóch widoków kalendarza, widok dnia i tygodnia. Nasz limit rozpoznawał będzie czy kursant włączył widok dnia, wtedy tylko dniowy limit będzie w akcji. W widoku tygodnia system uruchomi dwa limity naraz. Chcemy też wspomnieć, że limit dniowy ma swoje zastosowanie również w sytuacjach gdy:

Kursant nasz musi zaliczyć testy, zanim przystąpi do jazdy, ale my już chcemy go w szkole i udostępnić mu profil. Wówczas ustawiamy limit na zero i blokujemy rezerwowanie lekcji.

Gdy wiemy, że kursant musi wyjeździć ustawowe 8 godzin, by móc zarezerwować więcej niż dwie godziny dziennie.

Gdy mamy problem z kursantami (mimo waszych wskazówek), rezerwujących więcej niż powinni i blokujących dostęp innym.

limit dzien rejestracja

Jak to wygląda w praktyce?

Pani Maria, która zapisała się do was na kurs, dostała przypisane, 7 limit tygodniowy i 2 limit dzienny. Podczas rezerwowania lekcji w widoku dnia kalendarz widzi ten dzień i blokuje, po tym, jak rezerwacje osiągną limit “2” . W widoku tygodnia Pani Maria myślała, że zdoła przechytrzyć system, rezerwując swój limit tygodnia w jeden dzień (czyli 7 godzin). Niestety już nie!!! W tym widoku oprócz limitu tygodnia wskakuje dniowy i liczy godziny dla każdego dnia z osobna.

Moi kochani operacje te będą dokładne, ponieważ bez względu na ilość widzianych dni, limity aktywują się odpowiednio i automatycznie.


Dziękujemy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypróbowania kalendarza. Pamiętajmy o 30 darmowych dniach-bez zobowiązań 🙂

Pozdrawiamy

Kalendarz Kursanta