Co nowego w Kalendarzu Kursanta?

Co nowego w Kalendarzu Kursanta?

W systemie zalogowaliśmy kilkanaście zmian zasugerowanych przez naszych użytkowników. Wczoraj w życie wprowadziliśmy kilka z nich. Mamy nadzieje ze się wam one spodobają.

Kolejne aktualizacje nad którymi pracujemy będą związane z dziennym limitem lekcji, grupowaniem zajęć i podwójnymi godzinami jazdy (do L dwóch kursantów).


login-kalendarz

1) Przedłużenie sesji, wydłużenie pracy po zalogowaniu

Jak sama nazwa wskazuje nasza pierwsza zmiana to wydłużenie automatycznego wylogowania dla użytkowników którzy nie wykazują aktywności. Czas ten dla zalogowanego właściciela wynosił 30 min. W nowych ustawieniach właściciel OSK, jak i pracujący w niej instruktor będą mogli pracować do 2 godzin i 10 min be potrzeby ośnieżania widoku. Proszę jednak pamiętać, że aplikacja automatycznie wyloguje użytkownika który, straci sygnał z połączeniem www.

data do tylu

2) Ostrzeżenie

Kolejne udogodnienie opiera się na kalendarzach kursantów. Do tej pory każdy zarejestrowany kursant miał możliwość zarezerwowania wolnej (niebieskiej) lekcji wstecz. Mam na myśli te godziny, które udostępniliście ale nie zostały wybrane. Oczywiste dla nas było to oczywiste że kursanci nie będą wybierać w datach i godzinach które już miały miejsce. Niestety błędy trafiają się nawet najlepszym. Ku pomocy idzie nowa funkcja, która wykrywa to że kursant zaznaczył godzinę w przeszłości i informuje o tym potencjalnie złym wyborze. Należy jednak pamiętać, iż nie koniecznie taka aktywność jest nieprawidłowa. Dlatego tez, wybierając potwierdzenie można kontynuować i zarezerwować takie lekcje.

telefon kurdanta kalendar

3) Numer telefonu kursanta

Jak wam wiadomo po zarezerwowaniu lekcji dane kuranta, który zamówił lekcje pojawiają się w okienku po wciśnięciu kratki lekcji. Dodatkowo z nowymi udoskonaleniami w okienku tym zobaczycie telefony kursantów. Analizując kalendarz nie będziecie musieli wychodzić z widoku do witryny kursanci lub strony głównej żeby skontaktować się z osoba, która zamówiła lekcje. To bez większych problemów będzie można zrobić z widoku kalendarza. Jeśli nie wpisaliśmy numeru tel. kursantowi nic w tym miejscu się nie wyświetli.

okno wybierz kursanta

4) Okienko wybierania ucznia

Zmiana prosta, ale i dość zauważalna. Jeśli logowałeś (aś) się często jako właściciel i dopisywałaś (eś) lekcje w kalendarzu zauważalnym było to że, mimo że w okienku lekcji istnieje nazwisko kuranta, system nadal pyta o wprowadzenie go. Nie mamy pojęcia jak taki błąd wkradł się w aplikacje. Opryskiwanie randapem skutecznie wyeliminowało nam ten chwast z kalendarza 😉 . Dzisiaj wybierając ucznia dla szybkiego wpisywania ustawiliśmy tak by nazwisko pozostawało w okienku wybierania.