2 kursantów w L- elce

2 kursantów w L- elce

Kochani,

Dzisiaj chce wam przedstawić kolejna aktualizacje naszego programu, która mocno podkreśla to że rozwijać się będziemy w kierunku OSK. branży. Odpowiadając na sugestie naszych użytkowników wypuszczamy dzisiaj funkcje pod nazwą ” 2 kursantów w L- elce”. Sytuacja ta bardzo często ma miejsce. Np. na lekcje na plac manewrowy chcemy zabrac 2 uczniów w tym samym czasie. Scenariusze praca rysuje sama, wiec wiemy ze znajdziecie to dakich wpisów odpowiednie zastosowanie.

Jeśli wolisz obejrzeć wideo zapraszamy na Youtube – kliknij tutaj

Jak to wyglada

Do tej pory rozwiązanie to można było przedstawić w ten sposób że obie lekcje dodawało się obok siebie. Niestety wówczas kursanci nie wiedzieli który z nich będzie jeździł (a) pierwszy i duża ilość wpisów w jednym okienku powodowała to ze było tam tłoczno.

Zobaczcie co przygotowaliśmy dla was teraz!

Zanim zaczniemy chciałbym zwrócić uwagę ze zapisu podwójnych lekcji może dokonać tylko Administrator OSK, jak Instruktor prowadzący.
Lekcja musi z góry mieć przyporządkowanych kursantów, aby uniknąć sytuacji w której kursanci dobierają sobie z kim chcą jeździć! Decyzje ta podejmuje instruktor.

1.

Zaznaczamy pola w których zajęcia miały by się odbywać. NP. 2 godzinki tak żeby każdy z naszych kursantów dostał po godzinie jazdy. Proszę Pamiętać ze wybór ten można dowolnie zmieniać i przesuwać co do minuty.

2.

Po wyborze lekcji wciskamy nowy przycisk w panelu lekcji „x2” – który sugeruje nam 2 kursantów w L-ce.
Otworzy się nowe okno gdzie instruktor będzie mógł wybrać 2 kursantów a bezpośrednio pod nimi będą przedziały czasowe w których będą oni jeździć. Proszę zwrócić uwagę na widok przerwy gdzie możecie ustawić sobie ile minut potrzebujecie pomierzy tymi zajeciami. Czy to będzie 2 min na zmianę kierowcy, czy 10 na zwiane motoru i kasku, wszytko to zależy od was. Tak minimalna przerwa będzie widoczna na kalendarzu. Zwróćcie uwagę też że przerwa ta jest kalkulowana automatycznie i zawsze w środku nie zależnie od poprzedniego wyboru.

3.

Po wybraniu kursantów i weryfikacji czasu mamy opcje komentarz. Tutaj obydwie lekcje w tym samych czasie dostaną ten sam komentarz. Jeśli chcecie im dac osobne komentarze należy zapisać lekcje bez komentarza a nestepnie odwiedzić ponownie by w oknie edytuj dodać komentarz tylko dla wybranego kursanta.
Jak już wszystko ustawiliśmy zapisujemy nasze zajęcia.

4.

Godziny podwójne wyświetlają się na naszym kalendarzu w wizualnie innym formacie. Tak by można je było łatwo odróżnić od reszty. U samej góry wpisu mamy na zielono godzinę rozpoczęcia zajęć dla obu kursantów. W ten sposób i Anna i Damian będą wiedzieć że gotowi mają być na tą sama godzinę. Instruktor czy Admin widzieć będą, kiedy Anna zaczyna i kończy i kiedy Damian zaczyna zajęcia. Kursanci natomiast będą widzieć przedziały czasowe, ale nie będą widzieć z kim jada chyba ze instruktor ich o tym poinformuje. Profil kursanta pozostaje totalnie anonimowy , tak jak to było do tej pory.

To tyle jeśli chodzi o nowe wpisy. Zapraszamy do testowania kalendarza kursanta . Dziękuje i serdecznie pozdrawiamy wszystkie Ośrodki szkolenia kierowców. .. Życzymy Szerokości